Venkovní hliníkové parapety – plechové

Jedná se o rozšířenou variantu okenních parapetů na českém trhu. Venkovní hliníkové plechové parapety jsou levnější  a alternativní variantou pro osvědčené venkovní hliníkové parapety tažené.

Hliníkové parapety z ohýbaného plechu mají srovnatelnou estetickou hodnotu a životnost. Jejich velké plus je jednoznačně CENA. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna.

Soubory ke stažení:

Příručka – Venkovní hliníkové parapety – ohýbaný plech.

Materiál

Materiál, ze kterého tyto plechové parapety vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapézových plechů, tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech s polyesterovým povlakem. Ten zaručuje dlouholetou životnost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

Plechové ohýbané parapety doporučujeme používat do maximálního vyložení (hloubky parapetu) 210 mm.

Dostupné barvy na parapety:

  • bílá
  • barevný dekor

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Technologie výroby: Ohýbání hliníkového plechu o síle 0,8 a 1,0 mm

Materiál: EN AW 3003

Povrchová úprava: KOMAXIT

Nejvíce používané barvy povrchů:

  • RAL 9016 – bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná – (komaxit)
  • RAL 8019 – hnědá práškově nanesená barva , vypalovaná – (komaxit)
  • Dekor v RAL odstínech dle přání zákazníka – komaxit

Povrchově upravené plechové parapety jsou dodávány s ochrannou folií na pohledové straně.

Důležité upozornění pro údržbu parapetů:

Ochranná samolepící fólie se musí po montáži ihned odstranit. Chrání během montáže plechové parapety před mechanickým poškozením, rovněž před potřísněním maltou,vápnem apod. Po montáži pod vlivem slunečního záření může dojít k ztyření fólie a k problémům při jejím odstranění. Komaxitované parapety je možné umývat i s pomocí saponátů a mýdla.
Pro okenní parapety dodáme veškeré příslušenství jako boční krytky, spojky, šrouby, antirezonanční pásky, gumová těsnění. Plechové parapety upravujeme na míru podle požadavků zákazníka. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let na výrobní vady.