Vnitřní plastové parapety

Firma Aluris s.r.o. rozšířila nabídku okenních parapetů také o parapety z extrudovaného PVC. Plastové vnitřní parapety jsou velmi pevný a odolný stavební materiál, který je odolný vůči poškrábání a vrypům.

Barevné varianty

  • bílá
  • mramor
  • dřevodekor – zlatý dub, buk
  • unibarvy

 

Plastové parapety nabízíme ve dvou stupních jakosti: Oba druhy mají stejný nosný profil z primárního PVC. NEPOUŽÍVÁME recyklované PVC kvůli lepší stabilizaci rozměrů a geometrie při mrazech a prudkých změnách teplot. Oba druhy jsou laminovány folií, která neobsahuje papír, jsou tedy vlhku vzdorné a mrazu odolné.

Levnější varianta je laminována dekorativní fólií z PVC. Nákladnější varianta je kryta dekorativní fólií z Acrylu, který je více odolný proti mechanickému poškození.

Délka parapetu je standardně 6 000, na zakázku, na přání je možné dodat i kratší provedení.

Montáž plastových parapetů

Parapet je nutno montovat na rovný a pevný podklad v interiéru (vyzrálá betonová mazanina). Pro dokonalé přilnutí doporučujeme použít vhodné montážní lepidlo, například běžnou montážní pěnu. Šířku parapetu je třeba zvolit z vyráběné řady s ohledem na dostatečný odvod stékající vody, přesah přes omítku volíme cca 4 cm. Na boky parapetu je možné nasadit plastovou  krytku. Pro montáž parapetu doporučujeme využít služeb specializované firmy.

Údržba

Doporučujeme čistit vlažnou vodou s přídavkem běžného saponátu pomocí houby, hadříku nebo měkkého kartáče. Pro čištění se nesmí použít kovový kartáč, písek, smirkové plátno apod. Po vyčištění opláchnout čistou vodou.

Technologie výroby

Parapety se vyrábějí z PVC granulátu metodou extruze (vytlačení). Následuje nalepení dekorativní fólie.

Balení

Pro dopravu se balí parapety do přepravních palet. Proti poškození povrchu se prokládají přístřihy z kartonu. Proti posunutí se zajišťují smršťovací folií.

Vlastnosti použitého materiálu

Typ materiálu: PVC, ACRYL